• Rozruch poranny na plaży – 15 min

Poranne ćwiczenia przyspieszają metabolizm już na starcie. Efekt ten utrzymuje się przez cały dzień, pozwalając spalić większą ilość kalorii podczas wykonywania tych samych co zwykle czynności. Organizm można porównać do pieca: w dobrze rozgrzanym opał spala się szybciej, dużym płomieniem.
Poranne ćwiczenia pozwolą ci się pozbyć porannej ospałości, podniosą poziom energii i pomogą go utrzymać przez resztę dnia. Dzieje się tak dzięki pobudzeniu krążenia – do mózgu zostaje dostarczona dawka świeżego tlenu, a dotleniony mózg pracuje sprawniej i efektywniej. Zauważysz też, że zwiększy się twoja koncentracja.

 

  • Marsz w terenie – Nordic Walking 90 min

Piękny nadmorski krajobraz – wzbogacony o specyficzny mikroklimat, czyste powietrze nasycone aerozolem (chlorkowo-sodowo-jodowym) z domieszką olejków eterycznych pochodzących z nadmorskich lasów – stwarza niepowtarzalne warunki do uczestnictwa w długotrwałej aktywności, jaką są marsze terenowe . Podczas energicznego marszu pracuje ta sama grupa mięśni, co w przypadku biegów, jednak bez obciążeń stawów skokowych i kolanowych. Ujędrnia uda, łydki, pośladki. Ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej i redukcję masy ciała. Marsz zwiększa pojemność płuc i jest odpowiedni również dla osób z niewydolnością krążenia. Półtoragodzinny marsz to utrata ok. 600-650 kcal.

Nordic walking – to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami.
W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające Nordic Walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Szczególnie:

• rozwija się siła i wytrzymałość ramion
• łatwość wchodzenia na wzgórza
• spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu
• zwiększa wytrzymałość
• jest mniejszy nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy co daje korzyści dla osób z ranami i nie dość silnymi mięśniami
• odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych

Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic Walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije.

 

  • Zajęcia na sali gimnastycznej – 45 min

To proste, niezbyt obciążające organizm ćwiczenia. W pełni zalecana dla osób, które długo nie uprawiały żadnego sportu. Zmienne tempo zajęć i urozmaicone pozycje gimnastyczne oraz odpowiednio dobrana muzyka aktywizująca do wysiłku czynią, że poprawiamy kondycję i nabieramy ogólnej sprawności. Stawy stają się bardziej giętkie i wytrzymałe, mięśnie nóg nabierają elastyczności. Gimnastykując się 45 min. tracimy ok. 250 – 300 kcal. Kadra instruktorska podczas każdych ćwiczeń stara się wprowadzać nowoczesne elementy tej formy ruchu, a są to przede wszystkim:

– trening funkcjonalny,
– cross fit,
– aerobic o zmiennej intensywności,
– trening przedziałowy o wysokiej intensywności tzw. HIIT wg. protokołu prof. Izumi Tabaty,
– trening cardio,

Zajęcia ten doskonale wpływają na usprawnienie pracy układu sercowo-naczyniowego oraz oddechowego, poprawiają kondycję i wydolność organizmu, przyśpieszają przemianę materii. Ćwiczenia dla osób o każdym poziomie zaawansowania w formie dobranej przez instruktora.

 

  • Gimnastyka w wodzie (Aqua Aerobik) – 45 min

Jest to połączenie relaksu z pracą nad kształtowaniem zgrabnych ud, jędrnych pośladków, prostych pleców oraz talii osy. Zaletą gimnastyki w basenie jest łączenie warunków odciążenia z naturalnym oporem wody. Idealne zajęcia dla osób otyłych, mających problemy z krążeniem, mało wysportowanych. Aqua Aerobik powoduje wzrost zakresu ruchomości stawów, wzrost elastyczności mięśni, ścięgien i wiązadeł oraz wzrost giętkości całego ciała. Ponadto ułatwia redukcję masy ciała i cellulitu, wysmukla sylwetkę i znakomicie poprawia samopoczucie. W ciągu 45 min. tracimy ok. 400-450 kcal.

 

  • Stretching – 30 min

Stretching to przyjemny sposób na rozpoczęcie i zakończenie dnia poprzez stopniowe i kontrolowane rozciąganie mięśni. Taki trening pomaga w uelastycznieniu mięśni, zwiększeniu ruchomości stawów, zmniejszeniu napięcia mięśniowego. Rozciąganie takich partii ciała jak pośladki czy uda pomaga też w walce z cellulitem. Oprócz tego rozciąganie jest doskonałym ćwiczeniem odprężającym i uspokajającym, powadzony przy odpowiedniej muzyce relaksacyjnej daje pozytywny zastrzyk energii po całym ciężkim dniu zajęć.